Hlavní navigace

Jak bude probíhat placení na Chrome Web Store

7. 9. 2010

Sdílet

Vývojáři prohlížečů Google Chrome a Chromium na blogu blog.chro­mium.org zveřej­nili informace o plánovaném Chrome Web Store, konkrétně o placení za aplikace. To by mělo být pro uživatele co nejpohodlnější. Každá aplikace a uživatel dostane své ID. Díky oběma ID bude moci vývojář ve své aplikaci zjistit, jestli daný uživatel za aplikaci zaplatil přes Chrome Web Store Licensing API. Autentizace bude probíhat přes OAuth. API ještě neběží v ostrém provozu a zatím vrací údaje, které mohou vývojáři využít při testování.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2010 18:31

  M. Prýmek

  …aplikace v browseru, tenká OS vrstva bez nutnosti správy, flexibilní licenční model…
  …už chybí jenom bootování bezdiskového OS přímo z Internetu a je vymalováno :)
  Pánové, co kdysi o tomhle „Network Computer“ snili v Sunu musí skřípat zuby :)

 • 7. 9. 2010 23:01

  Jarda_P

  Nevim jak vy, ale ja davam prednost svym datum a sve instalaci OS a aplikaci na svem disku. Nekam do mraku bych si ulozil leda tak obraz Truecryptoveho disku s obzvlaste vypasenym heslem.

 • 7. 9. 2010 23:10

  M. Prýmek

  Aplikace a OS si stejně vlastnoručně neauditujete, takže přidaná hodnota toho, že si ho nainstalujete sám, je nulová. Kdybyste měl možnost OS ze sítě nabootovat, nebo dokonce i přímo provozovat (tj. mít hned automaticky aktuální systém), bezpečí to výrazně zvýší, ne naopak :)
  Co se týče dat, to samozřejmě může být různé. Rovnice „mám to doma = je to ve větším bezpečí“ ale určitě obecně neplatí, jinak by si bankovní úředníci nosili „svoje“ data domů ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.