Hlavní navigace

Jak bylo Megaupload video odstraněno z Youtube

15. 12. 2011

Sdílet

Minulý týden jsme vás informovali, že služba Megaupload představila své nové video. To bylo samozřejmě nahráno na YouTube, ale chvilku na to bylo zase odstraněno z důvodu porušení smluvních podmínek. O odstranění se postaral vydavatel Universal Music a možná i zpěvák William Adams. Všechna práva na video i hudbu přitom patří službě Megaupload, která má se všemi účinkujícími řádnou smlouvu. Zástupci Megaupload už dali celou věc k soudu.

Služba YouTube byla k odstranění dotlačena zákonem Digital Millennium Copyright Act, který je součástí zákoníku USA. Pokud by video neodstranila, hrozí jí pokuta 150 000 USD. Zatím není jisté, od koho konkrétně podnět k odstranění videa přišel. Možná to byl právník zpěváka Williama Adamse alias will.i.am, který prý video neschválil. Ze strany Universal Music to pak prý bylo na podnět Gin Wigmorové, která ale ve videu nehraje ani nezpívá.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.