Hlavní navigace

Jak Intel zpomaluje AMD procesory

4. 1. 2010

Sdílet

Mezi Intelem a AMD to bylo vždy všelijaké a jejich spory se dají přirovnat k Davidu a Goliáši. Koncem minulého roku se začalo mluvit o jedné kauze, která se již nějakou dobu táhne kolem Intel compileru, ten u některých částí kódu generuje více variant výsledné binární podoby. Při běhu si pak program zjistí, jestli je na „správném“ procesoru a podle toho spustí rychlejší či pomalejší kód.

Takovýto postup nepoškozuje jen AMD jako takové, i když jde o spor hlavně těchto dvou firem, ale ne-Intel zákazníky a vývojáře. Zákazníci rozhodně nepotřebují, aby jim software běžel pomalu a vývojáři v naději, že použijí nejlepší dostupný nástroj odepíšou výkon u některých zákazníků.

AMD samozřejmě v minulosti podalo na Intel žalobu a spor vyhrálo, nicméně do dnes je kolem tohoto compileru několik nezodpovězených otázek. Více se o této kauze dozvíte na agner.org.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.