Hlavní navigace

Jak je na tom Google Cloud Print

8. 6. 2010

Sdílet

V dubnu se začalo mluvit o nové službě Google Cloud Print, která má umožnit tisk na vaší tiskárnu např. z mobilního telefonu nebo webových aplikací. Zjednodušeně řečeno půjde o sdílení tiskárny či tiskáren na internetu.tak, aby k ní měly přístup jak všechny vaše zařízení, tak webové služby. Tisknout budete moci odkudkoli, kde je připojení k internetu a také to znamená, že přes tuto službu by mělo jít tisknout na Linuxu i na tiskárnách, ke kterým nyní nejsou ovladače. Samozřejmostí je podpora i běžných zařízení jako jsou notebooky nebo desktopy.

Vývoj jde rychle a zaměstnanci z Googlu už testují novou službu uvnitř firmy. Použít půjde jakákoli tiskárna, ale podle Googlu bude služba stoprocentní až s příchodem tiskáren, které budou Google Cloud Print podporovat nativně. Zatím se domluvil s HP, u kterého bude podpora dostupná u tiskáren dražších než 99 USD.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.