Hlavní navigace

Jak je na tom kauza Tojecool.cz?

Sdílet

Kamil Pošvic 14. 11. 2013

Asi si většina z vás vzpomíná na kauzu webu Tojecool.cz, kterou v září 2011 spustil Středočeský kraj jako „speciální internetovou stránku pro žáky a studenty“. V březnu 2012 byl web medializován a na přetřes přišla i cena celého projektu – 1,95 milionu Kč.

Záhy po medializaci případu v březnu loňského roku bylo v souvislosti se zakázkou podáno několik trestních oznámení na neznámého pachatele. V červenci 2012 zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Máme listopad 2013, stránky neběží (doména je ale stále registrovaná) a tak se Martin Vyleťal vydal zjistit, jak je na tom kauza Tojecool.cz? Své poznatky shrnul v článku pro náš sesterský server Lupa.cz s názvem který mluví za vše: „Policie stále neuzavřela vyšetřování sporného projektu Tojecool.cz“.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 11. 2013 8:27

  DimmuBoy

  to cele som si mohol precitat aj v tom clanku na lupe.. trebalo tu napisat aj to zhrnutie z clanku alebo staci sem surovo hodit odkaz na stranku, ze precitajte si!

 • 14. 11. 2013 9:49

  jaro123 (neregistrovaný) 46.36.35.---

  Pokud tento prispevek chapu je tu aby nam sdelil ze server Lupa.cz je spratelenym serverem. Pripojena informace je druhotna. Osobne si myslim ze je to zbytecne, vsichni co se zajimaji o clanky na lupe si jiste radi pripoji RSS feed z Lupa.cz.

  Ptam se tedy, proc pripojovat RSS feed z Lupy do RSS feedu root.cz ???