Hlavní navigace

Jak je to s Wine 1.4

27. 10. 2011

Sdílet

Aplikační vrstva Wine vychází ve vývojových verzích pravidelně a každou chvíli je něco nového přidáno. Stabilní verze ale vychází jednou za několik měsíců (mezi 1.0 a 1.2 to byly 2 roky) a je pro ni definovaný seznam vlastností, které musí být dokončeny. Jak to vypadá s verzí 1.4 rok a kousek po vydání verze 1.2 je nyní rozebrané na serveru Phoronix.

Podle kritérií pro vydání zveřejněných na Wine wiki, chybí ještě pět důležitých milníků. Je to podpora pro USB, jazyků psaných zprava doleva, Xinput2 a přepracování podpory pro zvuk. Existují i vlastnosti, které by se mohly do verze 1.4 dostat, ale ty nemají status kritéria, takže na nich nová stabilní verze nestojí. Jde třeba o integraci DOSBoxu nebo použití po souborů pro překlady. V řeči bugzilly pak zbývá 32 bugů, které je potřeba do vydání uzavřít.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.