Hlavní navigace

Jak měřit rychlost internetového spojení z příkazové řádky

23. 2. 2016

Sdílet

Na serveru HowtoForge vyšel návod, jak zjisti rychlost internetového připojení z příkazové řádky v Ubuntu. Návod bude fungovat i v jiných distribucích. Už jsme tu měli návod pro Raspberry Pi.

Také používá speedtest-cli, konzolový interface k serveru speedtest.net, kde je bohužel vyžadován Flash. V návodu nainstalujete speedtest-cli pomocí python-pip nebo přímo z GitHubu. Dodávám, že například v Gentoo je možné použít prosté  emerge speedtest-cli.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 2. 2016 18:06

  Lajci (neregistrovaný)

  Mam to otestovane na starom aj novom raspberry pi a aj tak nachadzam odchylky v merani download speed mera v poriadku ale upload je o polovicu nizsi ako by mal (testovane na viacerych serveroch). viem ze na githube riesili ze za to mozu rozne verzie pythonu alebo ine verzie speedtest-cli ale aj tak problem pretrvava.
  Ak sa to podarilo niekomu opravit nech da vediet

 • 24. 2. 2016 8:26

  Fík
  Zlatý podporovatel

  Mně upload ukazuje dobře, ne polovinu. Download ne, už to nestíhá, jede po wifi. Raspbian wheezy a speedtest-cli z githubu.

 • 24. 2. 2016 7:34

  Siro (neregistrovaný)

  Doporucujem radsej v internete zavesene servre s iperfom. Najma upload na Speedteste byva velmi nepresny pri vacsej odozve.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.