Hlavní navigace

Jak na Nginx a PHP-FPM

18. 6. 2012

Sdílet

I když je Apache ve spojení s PHP nenahraditelná kombinace, některé projekty si vystačí i s lehčí konfigurací, třeba s webovým serverem Nginx. Ten o svých kvalitách přesvědčil třeba na GitHubu, Wordpressu nebo SourceForge. Pro provoz PHP pod Nginx potřebujete nejlépe nějakého správce procesů, jakým je například PHP-FPM. Pokud si chcete PHP-FPM vyzkoušet, tak se vám bude hodit jeden z posledních návodů na serveru howtoforge.com, který se konfigurací Nginx a PHP-FPM zabývá.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2012 16:58

  Program (neregistrovaný)

  Můžu se zeptat v čem je Apache s modphp nenahraditelný nginxem s php-fpm? Žádný flame prosím, jen se ptám, protože nginx+php-fpm mi příjde jako flexibilnější a stabilnější varianta.

 • 18. 6. 2012 17:38

  motyk (neregistrovaný)

  Myslim ze nejvetsi "blocker" pro prechod je migrace .htaccess souboru. Nginx je nepodporuje, takze je musite prekopat do konfigurace nginx a nemusi to vzdycky fungovat (hlavne nekde, kde mate vice uzivatelu a per user .htaccess to nemusi byt zadny med).
  Kazdopadne nginx+phpfpm provozuju take a spokojenost

 • 19. 6. 2012 7:24

  yenn (neregistrovaný)

  Přesně tak. Stejný problém jsem zažil s Lighttpd, kdy v .htaccess byly pravidla pro rewrite a odkazované stránky (foo.xhtml místo index.php?modu­le=foo) vracely 404. Chvíli mi trvalo než jsem ten .htaccess našel a podle toho přepsal do konfigurace, které lighty rozumí.

 • 18. 6. 2012 18:51

  jos (neregistrovaný)

  proti apache + modphp asi jo, ale já v tý zprávičce žádnou zmínku o modphp nevidim

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.