Hlavní navigace

Jak na přechod z Fedora 12 na Fedora 13

Sdílet

Kamil Pošvic 2. 6. 2010

Minulý týden vyšla nová verze distribuce Fedora. Důvody, proč byste měli váš systém upgradovat na novou verzi jsme zde již řešili a tak se nyní můžeme podívat na to, jak to udělat reálně.

Na serveru Howtoforge.com vyšel návod na povýšení vaší distribuce. Díky předem připraveným balíčkům je celý postup velice jednoduchý a zvládne ho opravdu každý.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 6. 2010 10:55

  Tomáš (neregistrovaný) ---.fio.cz

  Důležité je během instalace nové verze nebýt netrpělivý. Já jsem byl, v instalátoru jsem přepínal z grafiky do textových konzolí a s největší pravděpodobností ovladač nvidia videokarty Nouveau to nezvládl a zamrnul mi celý počítač během poinstalačních procedur. Po rebootu jsem měl v počítači skoro všechny balíky dvakrát, jednou pro F12 a jednou pro F13.
  Dostal jsem se z toho pomocí:
  package-cleanup –cleandupes

 • 2. 6. 2010 21:17

  petr_p (neregistrovaný) 2002:93fb:17--:----:----:----:----:----

  Až na to, že jsem v preupgade našel pět chyb. První čtyři jsem opravil, ale pátou jsem nepřekonal. Takže jsem použil upgrade čistě pomocí yumu, který je přeci jen podobnější upgradům v Debianu nebo v Gentoo, a skutečně se podařilo. Za odměnu člověk nemusí znova nastavovat systém.

 • 3. 6. 2010 9:02

  Ja (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Preupgrade prosel – sice jsem mel malou /boot partici, ale co chybelo dotahl ze site a vse je ok. (pravda, adresu pro nalezeni chybejici stage bylo treba opsat z druhe konzole, ale kdo by se pozastavoval nad takovym detailem ;-)