Hlavní navigace

Jak na přechod z Fedora 12 na Fedora 13

2. 6. 2010

Sdílet

Minulý týden vyšla nová verze distribuce Fedora. Důvody, proč byste měli váš systém upgradovat na novou verzi jsme zde již řešili a tak se nyní můžeme podívat na to, jak to udělat reálně.

Na serveru Howtoforge.com vyšel návod na povýšení vaší distribuce. Díky předem připraveným balíčkům je celý postup velice jednoduchý a zvládne ho opravdu každý.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 6. 2010 10:55

  Tomáš (neregistrovaný)

  Důležité je během instalace nové verze nebýt netrpělivý. Já jsem byl, v instalátoru jsem přepínal z grafiky do textových konzolí a s největší pravděpodobností ovladač nvidia videokarty Nouveau to nezvládl a zamrnul mi celý počítač během poinstalačních procedur. Po rebootu jsem měl v počítači skoro všechny balíky dvakrát, jednou pro F12 a jednou pro F13.
  Dostal jsem se z toho pomocí:
  package-cleanup –cleandupes

 • 2. 6. 2010 21:17

  petr_p (neregistrovaný)

  Až na to, že jsem v preupgade našel pět chyb. První čtyři jsem opravil, ale pátou jsem nepřekonal. Takže jsem použil upgrade čistě pomocí yumu, který je přeci jen podobnější upgradům v Debianu nebo v Gentoo, a skutečně se podařilo. Za odměnu člověk nemusí znova nastavovat systém.

 • 3. 6. 2010 9:02

  Ja (neregistrovaný)

  Preupgrade prosel – sice jsem mel malou /boot partici, ale co chybelo dotahl ze site a vse je ok. (pravda, adresu pro nalezeni chybejici stage bylo treba opsat z druhe konzole, ale kdo by se pozastavoval nad takovym detailem ;-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky