Hlavní navigace

Jak nainstalovat Fedoru 18 s UEFI Secure Boot

9. 4. 2013

Sdílet

Jamie Watson se rozhodl ukázat hned dvě věci spojené s distribucí Fedora – bezproblémová instalace s UEFI Secure Boot a pak, že instalátor anaconda není tak špatný, jak se říká. Vše pěkně popsal v článku na serveru ZDNet.com. Doplnit text množstvím obrázků a i pro laika bez větší znalosti angličtiny je článek dobře pochopitelný.

Fedora 18 s UEFI Secure Boot
Autor: Jamie Watson

Fedora 18 s UEFI Secure Boot

(Zdroj: Fedora.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 4. 2013 17:39

  czTomi (neregistrovaný)

  Měl jsem předevčírem tu čest, je ještě horší. Nikdy v minulosti jsem neinstaloval jeden počítač 6x z důvodu vytuhnutí instalátoru. Ni SuSe, ni Gentoo, ni Fedoru, ni CentOS. Běs.

 • 10. 4. 2013 9:02

  Yenya (neregistrovaný)

  Anaconda v zásadě funguje, ale umí toho tak desetinu co uměla předchozí verze. Neumí se instalovat na SW RAID, neumí upgrade, neumí nainstalovat víc desktopových prostředí zaráz, atd.

  Přijde mi, že jsou projekty kde se změny dělají inkrementálně (kernel) a projekty, kde se přepisuje (anaconda, případně GNOME - kde dokonce GNOME 2 odůvodňovali tak, že s GNOME 1 přesně nevěděli do čeho jdou, ale teď už konečně udělají rozhraní pro aplikace znovu a pořádně :-). Ti přepisovači pak skončí u toho, že jakmile nová verze aspoň přibližně dosáhne takové úplnosti jako předchozí verze, začne se přepisovat znovu.

  A to nemluvím o změnách diktovaných zřejmě nějakými usability fašisty, které jinak nemají žádný rozumný důvod (radiobuttonky pro výběr desktopového prostředí místo checkboxů).

  -Yenya

 • 10. 4. 2013 9:06

  IPl (neregistrovaný)

  Pokud Vám nevadí, že při instalaci nabízí pouze VLM nebo nový souborový systém s přeformátováním HDD.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky