Jak asi víte, oblíbená distribuce Ubuntu sice běží na grafickém prostředí GNOME, ale s velkým množstvím úprav. Každý balíček je v jiné verzi a je to takový prapodivný mix. Částečně to řeší odnož GNOME Ubuntu 13.10, která ovšem nabízí v současnosti již starší verzi GNOME 3.8.
Pokud chcete GNOME v Ubuntu povýšit na verzi 3.10, můžete následovat návod na serveru OMG Ubuntu. Poté budete moci vyzkoušet různé vychytávky nejnovějšího GNOME jako nové aplikace (Hudba, Mapy a Fotky), upravené applety nebo třeba zbrusu nového správce softwaru.
Mějte ovšem na vědomí, že plnohodnotné GNOME v Ubuntu asi nikdy nebude fungovat ideálně. Pokud chcete toto prostředí používat dlouhodobě, jako nejvhodnější volba se jeví distribuce Fedora. Ta ve 20. verzi již za pár dní přinese právě GNOME 3.10.