Hlavní navigace

Jak nastavit USB-Over-IP na Mandriva 2010.0?

13. 4. 2010

Sdílet

Na serveru Howtoforge.com vychází často návody na všechny možné postupy pro různé distribuce. Nyní se zde objevil článek popisující krok po kroku postup, jak nastavit USB-Over-IP. Postup je jak pro server, tak pro client. Návod je kompletně popsán pro distribuci Mandriva 2010.0 (jak server, tak client).

USB-Over-IP vám umožní sdílet USB zařízení po síti. Můžete tak například pracovat s USB diskem i na starším notebooku, který tento port nemá.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 4. 2010 21:04

  vks

  Tak to je trosku posahane resit USB-over-IP kuli pametovym medium… proste se nakonfiguruje samba nebo neco takoveho a je to jednodussi…

  tady by spis stalo za zminku, jestli se tim da nabindovat treba mobil nebo tiskarna…

 • 13. 4. 2010 22:17

  Sten (neregistrovaný)

  Tiskárnu taky zvládne Samba, případně rovnou CUPS

  Ten mobil je zajímavější. Mě hned napadla webkamera, obzvlášť pokud by byla umístěná někde u malého head-less počítače (ITX) a člověk by se na ní chtěl podívat z počítače stolního, nebo třeba různé spínače světel a krokových motorů, další zajímavost by mohla být USB zvuková karta na počítači u zesilovače, ale tam je asi lepší využít PulseAudio

  Mimochodem je USB over IP standardizovaný protokol? Wikipedia o tom mlčí

 • 14. 4. 2010 10:39

  jan.xxx (neregistrovaný)

  Existují i jiná USB zařízení než jen storage. Např. krypto tokeny nebo BT adaptéry. A například ne do všech virtuálních strojů lze USB „připojit“. Pak USB-over-IP může pomoc.

Byl pro vás článek přínosný?