Hlavní navigace

Jak pokračuje přechod Ubuntu studio na KDE

13. 5. 2020

Sdílet

Ubuntu Studio logo

Tvůrci Ubuntu Studio mají pár měsíců na plánovaný přechod od Xfce ke KDE s vydáním 20.10 letos v říjnu. Nyní se podělili s prvními poznatky.

Ubuntu Studio 20.04 s Xfce
Autor: Ubuntu Studio

Ubuntu Studio 20.04 s Xfce

Čerstvě spuštěný Live obraz Ubuntu Studio 20.04 s Xfce si řekne zhruba o 620 MB RAM. Čerstvě spouštěný obraz aktuálního sestavení verze 20.10 s KDE Plasma si řekne o zhruba 670 MB RAM. Tento nárůst je s ohledem na současné velikosti RAM bezvýznamný, navíc Ubuntu Studio cílí na práci s multimédií, kde uživatelé typicky osazují hodně nadstandardní množství RAM.

Ubuntu Studio 20.10 Daily Build s KDE Plasma
Autor: Ubuntu Studio

Ubuntu Studio 20.10 Daily Build s KDE Plasma

Zjednodušeně řečeno se tak během zkoušek s KDE Plasmou neobjevily problémy (ostatně Kubuntu funguje řadu let tak jako tak). Počítá se se stejným tématem vzhledu (Materia), který se jen převede do Qt, a také stejným tématem ikon (Papirus). Ladit se bude ještě také instalátor, kde Qt verze Ubiquity má aktuálně natvrdo zadrátované grafické prvky Kubuntu. Buď se toto změní, nebo Ubuntu Studio použije jiný instalátor.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 5. 2020 14:20

  ivoš

  Ubuntu Studio hodne ulahčuje (hlavne audio) nastavenia pre priemerne zdatných , ale celkovo Linux zatial není ani tak schodný pre muzikantov ako Windows/Mac ...
  (NE)podpora audio interfaces je tiež zásadná prekážka . Nahrávacie štúdia by ho dávno používali .
  Viem, že UbuntuStudio je aj Photo,Video, Publishing... Pre tieto oblasti možno...
  A tak Linux vládne superpočítačom ale nie desktopu a už vôbec nie - audio produkcii - dúfam , že len zatial

  18. 5. 2020, 14:24 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.