Hlavní navigace

Jak se bránit pokusům o blokování BitTorrentu

17. 1. 2011

Sdílet

Pod nátlakem zájmových skupin nebo jen z neschopnosti ISP dodávat koncovým uživatelům produkt, který jim v reklamě slíbí, se uživatel občas dostane do situace, kdy je bez jeho vědomí zkoumán obsah toho co stahuje a odesílá a pokud danou službu ISP označí za nežádoucí, tak ji zakáže. Pro něj to bývají cenné Mbity, které může prodat jinde a pro uživatele omezení připojení do jinak svobodné sítě.

Jedním z nejčastěji limitovaných protokolů je BitTorrent, ale je to také protokol, který se brání zuby nehty a daří se mu to. Když se použije kombinace Toru a šifrovaného spojení mezi peery, je pro ISP technicky náročné a neefektivní takový provoz detekovat a pokoušet se ho omezit, aniž by tím neovlivnil populární služby jako je třeba Skype.

Na baert.ulys­sis.be je tomuto tématu věnován blogpost. Jsou v něm popsány populární techniky, které ISP používají a také návod na konfiguraci klienta µTorrent, aby komunikoval s trackery přes Tor a šifroval spojení s peery. V Linuxu podobného výsledku dosáhnete s klientem Transmission a Torem rozjetým podle článku na webupd8.org.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.