Hlavní navigace

Jak se změní Kubuntu po odhození Canonicalem

9. 2. 2012

Sdílet

Včera jsme vás informovali, že Kubuntu přestane být Canonicalem komerčně podporováno. Pokud zastupujete firmu, tak to znamená, že si nebudete moci u Canonicalu zakoupit podporu, po technické stránce se pak balíčky potřebné pro Kubuntu přesunou z repositáře main do universe (podporované komunitou) a po uživatelské stránce se zas tak moc nezmění.

Canonical dává ruce pryč nejen od zdrojů, které by mohly přijít, ale také přesunuje vývojářskou sílu (vývojář Jonathan Riddell) z Kubuntu na jiné úkoly, což je asi největší zásah tohoto rozhodnutí pro uživatele. Na blogu apachelog.wor­dpress.com je velmi dobře rozepsané, co se s projektem Kubuntu teď stane a rozhodně nejde o nic katastrofického. Kubuntu bude pravděpodobně vycházet stejně jako doposud, tedy společně s Ubuntu, ale už nebude potřeba souhlas Canonicalu k větším změnám. Zbylých 24 vývojářů z řad komunity bude na Kubuntu pracovat dál a vzhledem k uvolnění se ze „spárů“ Canonicalu se třeba najdou další.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.