Hlavní navigace

Jak si vede Ubuntu 10.10 v porovnání s předchozími verzemi?

15. 10. 2010

Sdílet

V neděli 10. října vyšla nová verze Ubuntu 10.10 „Maverick Meerkat“. Tento týden se skalní fandové věnují přechodu na tuto novou verzi a ostatní zvažují zda ji vyzkoušet.

Pro obě skupiny by mohl přijít vhod článek na serveru Phoronix.com, který srovnává výkon nové verze s verzemi 10.04 „Lucid Lynx“ a 9.10 „Karmic Koala“.

Testovala se standardní sada testů Phoronix (grafické efekty, komprese dat a videa, rychlost her a další) a z výsledků plyne, že žádný razantní nárůst výkonu se nekoná.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 10. 2010 11:03

  allij (neregistrovaný)

  Dobrý den. Já osobně testuji nové distribuce podle toho jak se která vypořádá s připojením mobilních telefonů do systému.Celkem je mi jedno zda je tam omalovánka taková nebo maková. Podstatné je za jaký čas se dokážu po připojení mobilu přes usb dostat na internet,ke flash kartě a synchronizovat kontakty,stáhnout soubory,obrázky atd.
  Nevýhodou Ubuntu je ,že po instalaci potřebuje ovladače na Wifi.Kdo nemá možnost pevného připojení ,nebo jeho mobil se neumí připojit k síti a stáhnout ovladače tak má smůlu.
  Linux jako takový by se měl spíše zaměřit na konzum než na krásu.V dnešní době to platí dvojnásob.

 • 18. 10. 2010 18:23

  Martin Lipocký

  Predtým než si kúpim nejaký hardvér, tak si zistím, či je v Linuxe podporovaný. Pre Wifi mám MSI US300EX Lite (USB) a Philips SNN6500 (PCMCIA). Fungujú ihneď.

  Pri mobilných pripojeniach je pre mňa rozhodujúce, či sa mobilné zariadenie javí buď ako modem alebo ako LAN karta. V mojom prípade je to LAN karta. Čiže aj toto mám zvládnuté. Najkompatibilnejšie pre väčšinu je mobil pripojiť cez Bluetooh PAN.

Byl pro vás článek přínosný?