Hlavní navigace

Jak vrátit favicon do adresního řádku Firefoxu

6. 8. 2012

Sdílet

Společně s Firefoxem 14 došlo i na jednu kontroverzní změnu – zmizela favicon z adresního řádku. Mozilla to odůvodňuje bezpečnostní (ikonka se může tvářit jako označení bezpečného spojení) a  umístěním této ikonky v tabu. Pokud chcete favicon zas na svém místě, na serveru ghacks.net vyšel článek o tom jak na to. Netrvalo to totiž moc dlouho a komunita problém vyřešila. Výsledkem je rozšíření Site Favicon in Urlbar, které nejen že vrátí favicon zpět, ale umí navíc nastavit výchozí favicon, upravovat pozadí adresního řádku dle bezpečnosti spojení a odstranit ikonku zeměkoule.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2012 14:08

  hawran.diskuse

  Developeři(?) se rozhodnou (na základě čeho?), že obyčejný plebs něco nepotřebuje/pot­řebuje a tak roz....á něco, na co jsou všichni zvyklí a pak se kvůli té změně musí vytvořit nějaký nový add-on, aby se to vrátilo do původního stavu.

  Bravo!
  Vivat!
  Jen tak dál!

  PS: JAK se zvýší bezpečnost přesunutím té ikony z adresního řádku do tabu???

 • 6. 8. 2012 16:15

  ldiot (neregistrovaný)

  No, nejlepe popsane to bylo asi takto:

  "The reason is for s­ecurity. Some web­sites with les­s than honest in­tent have cau­ght on and set the­ir favicon to a pa­dlock, which can t­hen fool visi­tors into inco­rrectly thinkin­g that they a­re on a secure con­nection. Not a­nymore."

  Tedy, nektere stranky pouzivaji favicon stejny jako oznaceni zabezpeceneho spojeni.

  Ve firefoxu 13 ktery ted pouzivam, je favicon i v tabu. Takze v tomto zadna zmena.

  Ale stejne bych rekl, ze bezni uzivatele ani poradne nevedi, co to zabezpecene spojeni je. A pokud na danou stranku chteji, tak bezpecnost vubec neresi.

 • 6. 8. 2012 16:24

  ldiot (neregistrovaný)

  Nezalomitelna mezera byla testovana kvuli tomu, ze prispevek byl vyhodnocen jako spam.
  Stejne si myslim, ze to nakonec odeslalo z jineho duvodu, ale coz, nejak jsem ten spam filter obesel:P

  PS2: Porn via­gra steroids

 • 6. 8. 2012 21:37

  yenn (neregistrovaný)

  Což ale nic nemění na tom, že řeší blbosti, protože běžní uživatelé rozdíl nepoznají teď, stejně jako ho nepoznali předtím. Těším se až kvůli bezpečnosti začne Firefox implicitně blokovat URL obsahující "secure", protože by tím některé zlé weby mohli zmátnout uživatele.

  Opera favicony v tabech má (nevím od které verze) a osobně mi to nevadí, ale to jak se Firefox každou major verzi mění mě děsí. Přidají ikonu, odeberou tlačítko, věčně překopávají vzhled místo toho aby se soustředili na stabilitu, rychlost, atd. kde změny a vylepšení dávají smysl. Možná je to tím že Mozillu ovládli designéři (jako např. GNOME, Unity) - a ti ví nejlíp, co uživatel potřebuje (i kdyby to byla sebevětší blbost).

 • 7. 8. 2012 11:40

  bez přezdívky

  To ze netrpite paranoiou jeste neznamena ze po vas nejdou :).

  Myslim ze vitr fouka odtud - http://www.thoughtcrime.org/software/sslstrip/

  Existuji nastroje jako sslstrip ktere utocnikovi umozni za urcitych okolnosti vnutit obycejnemu uzivateli nekryptovany HTTP protokol namisto sifrovaneho a certifikatem podepsaneho HTTPS, ktere by se normalne pouzilo.

  Tim utocnik ziska jednodussi moznost cist obsah zasilanych dat - napriklad login/password do webmailu.

  Jako tresnicku takove nastroje pridaji favicon "zamecek" aby vse vypadalo pro bezneho uzivatele duveryhodne.

  Osobne zmenu vitam. Favicon uz na obrazovce jednou je v zahlavi tabu stranky. Pred url se pred F14 zobrazovaly tri ruzne veci coz muze byt pro uzivatele matouci (globe=http+ zadny favicon, icon=http + existuje favicon, zamek=https).

  Michal

 • 7. 8. 2012 10:24

  Rovano (neregistrovaný)

  Tak strhnem diskuzi jinam.

  Amarok
  Mnohem větší zlo je Amarok. Jeho již asi 2.5? verze jen suše nahlásí, že po předchozí verzi nepřevezme databázi a ukončí se. Během toho máš na výběr kliknout na dialog a jeho OK tlačítko a přitom Ti hraje hudba, co jsi chtěl. Potom jak to odklepneš, tak už nic.

  Clementine
  U něj někdo při tom datlení kódu dokonce přemýšlel!

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.