Hlavní navigace

Jak vypnout IPv6

25. 10. 2010

Sdílet

U mnoha ISP není IPv6 zatím nějak garantována a tak se může stát, že IPv6 síť nejede, ale váš počítač se přes ní pořád snaží komunikovat, což vede k dlouhému čekání a samozřejmě postupně zvyšující se nervozitě. Když k takovém stavu dojde, pomůže IPv6 na chvilku vypnout. Jak na to se dozvíte v blogpostu na linuxpoison­.blogspot.com.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2010 19:19

  szt (neregistrovaný)

  Nedá mi to nerýpnout si, ale jednodušší cestu, než

  ifconfig em0 -inet6

  si opravdu nedovedu představit :-)

 • 26. 10. 2010 7:23

  Kaacz (neregistrovaný)

  nejjednodussi ?? ne, jenom nejjrychlejsi. BSD nemam, takze by mne zajimalo, jestli to prezije restart. Nebo to musim psat pokazde znovu ? :-P

  Nejjednodussi pro BFU na desktopu vypada jinak. Treba par kliknuti v Yastu OpenSuSE ..

 • 12. 4. 2018 9:20

  Nešťastnice (neregistrovaný)

  Musím přiznat, že vypínání protokolu IPv6 je to nejhorší co může být a v případě když někdo učiní vypnutí protokolu IPv6 ve webové konfiguraci modemu, tak je následek že na youtube nastávají problémy že se to zasekává protože webové stránky youtube protokol IPv6 vyžadují. Dokonce jsem se setkala s případem v Národní ústavě pro autisty kde člověk jménem Petr Brčák si dovolil se toho zbavit a založil na trhlinách jak hrom a udělal trhlin jak nasráno a s člověkem jménem Petr Brčák jsem si užila víc než dost.
  Zde uvádím souhrn toho co si pan Petr Brčák dovolil víc než dost:
  1. Roznáší viry a z legrace (poznámka: před lety zaviroval aktualizace AVG)
  2. Neuznal mi že akce spící režim je zajišťováno ovladačem grafické karty
  3. Zbavuje se protokolu IPv6 a když udělám formátování disku a novou čistou instalaci kvůli nesprávnému chování systémových ikon omlátí mi to o hubu, že mi dálkově pohřbí laptop i když jsem to dělala se svým
  4. Musela jsem opravovat VDSL modem u sebe doma nejnovější verzí firemvaru po té reset a nastavení všeho co jsem doposud nastavovala a bylo v pohodě po té vytvořit zálohu pak restartovat modem vypnutím a zapnutím a nakonec tam natáhnout tu zálohu
  Dokonce mi pan Petr Brčák dal výčitku svědomí že jsem si hodně dovolila.
  5. Dal mi výčitku svědomí že jsem investovala do zámečků na šuplíkách psacího stolu a almary se šuplíky a žije a investice do přídavného zámku na vchodových dveří a dovolil si mi říci, že jsem to udělala pro srandu králíkům a možná žije i z doměním, že ty prachy jsem utrhla na stromě.
  Moje reakce byla že jsem začala tvořit zábrany a zátarasy proti Petrovy Brčákovy a pomáhá mi tajně jeden kamarád kterého raději nebudu jmenovat, ale nazývám si ho princ zázraků a taky zná pana Petra Brčáka jak své boty a prokouknul ho za krátkou dobu a ten kamarád kterého já raději nebudu jmenovat to musí před Petrem Brčákem utajovat a dělá to tajně a je to stejně tajné jako ve filmu Harry Potter a kámen mudrců to co bylo uschovaný v trezoru 713. Dokonce ten kdo mi pomáhá tvořit zábrany a zátarasy proti Petrovi Brčákovy mi udělal plno zázraků a já si toho kamaráda přezdívám princ zázraků.
  Tím chci říci, že Petr Brčák je ten blbec a princ zázraků je ten dokonalý

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.