Hlavní navigace

Jakub Papírník je od srpna novým ředitelem sdružení CESNET

5. 8. 2021

Sdílet

Jakub Papírník CESNET Autor: CESNET

Novým ředitelem sdružení CESNET, které rozvíjí národní e-infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání, se stal Ing. Jakub Papírník, dosavadní ředitel Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy. V otevřeném výběrovém řízení o tom rozhodlo představenstvo sdružení CESNET. Jakub Papírník se ujal funkce 1. srpna a nahradil dlouholetého ředitele Ing. Jana Gruntoráda, CSc. Jakub Papírník v rámci sdružení CESNET doposud působil jako člen dozorčí rady.

S CESNETem se potkal už při své práci pro Český rozhlas a pak poměrně intenzivně spolupracovali při působení na Univerzitě Karlově. Vnímám CESNET jako velmi zajímavou firmu se širokým záběrem ve špičkovém IT, a to ve výzkumu i praxi. Proto jsem se také přihlásil do výběrového řízení a snažil se uspět. CESNET nemá a nebude mít při současném dynamickém rozvoji IT o „práci“ nouzi. Některá témata nabývají na významu, příkladem je třeba kyberbezpečnost, říká nový ředitel sdružení CESNET.

Jakub Papírník dosud působil jako ředitel Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy, kde se věnoval zejména elektronizaci a digitalizaci agend a řídicích procesů univerzity. Jeho předchozím působištěm byl Český rozhlas, kde pracoval od roku 1994 do roku 2014, z toho poslední tři roky jako technický ředitel. V Českém rozhlase se zabýval například centralizací počítačového systému pro výrobu a vysílání, digitalizací rozhlasového archivu anebo modernizací výrobních studií. Je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.