Hlavní navigace

Je iPad šance pro tablety s Linuxem?

Sdílet

Adam Štrauch 28. 1. 2010

Možná jste včera postřehli, že Apple představil svůj iPad. Steve Jobs si ho pochvaloval v pohodlí svého křesla před lidmi a mluvil o něm jako o revolučním zařízení, které je posazené mezi mobilní telefon a notebook. Při té příležitosti zmínil i to, že v netboocích nevidí nic převratného a je to jen menší notebook. Když se podíváme na iPad objektivně, tak jde spíše o přerostlý iPhone, ale díky multitouch ovládání, velkému displayi a opravdu velkému výběru aplikací si svoje příznivce určitě najde.

Pokud bude iPad alespoň nějak úspěšný, pravděpodobně se tak otevře nové bitevní pole pro firmy vyrábějící mobilní zařízení jako jsou telefony a net/noteboky. Mohli bychom se tak v budoucnu setkat s tablety postavenými na Linuxu a to hlavně na Androidu a Moblinu.

Apple má vcelku jasnou strategii a iPad je zaměřený hlavně na web a na hry. V těch by měl iPad podle Jobse opět udělat malou díru do světa. Umí toho samozřejmě mnohem víc, protože na něm je iPhone OS (žádný multitasking) a fungují tedy i aplikace z iPhonu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.