Hlavní navigace

Jeff Bezos letos opustí místo výkonného ředitele společnosti Amazon

4. 2. 2021

Sdílet

Jeff Bezos

Jeff Bezos oznámil, že ve třetím čtvrtletí letošního roku odejde z pozice výkonného ředitele společnosti Amazon. Jeho nástupcem bude Andrew Jassy, který až doposud působil jako ředitel divize Amazon Web Services. Bezos se během své kariéry stal nejbohatším člověkem na světě, hodnota jeho majetku činí 196 miliard dolarů.

Jeff Bezos ale neodchází, stále zůstává významným akcionářem s 11 % akcií. Přesune se do pozice výkonného předsedy představenstva a místo každodenního řízení firmy se bude zabývat spíše strategiemi a dlouhodobými vizemi.

Budoucí výkonný ředitel Andy Jassy vystudoval Harvard a do Amazonu přišel už v roce 1997 jako marketingový manažer, takže není ve firmě žádným nováčkem. V roce 2003 pomohl založit projekt Amazon Web Services, který je v současné době jednoznačně nejvýnosnější částí celé firmy. V loňském roce AWS přinesl 13,5 miliardy zisku z celkových 21,3 miliard dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.