Hlavní navigace

Jelly Bean už je na čtvrtině zařízení s Androidem

3. 5. 2013

Sdílet

Google zase po měsíci aktualizoval statistiky týkající se rozšíření jednotlivých verzí Androidu. Nejzajímavější je na nich zřejmě to, že Jelly Bean už je zastoupen 28 %, nejnovější verze 4.2 však stále roste stále pomalu a má jen něco přes 2 %. Android 4.0 Ice Cream Sandwich si od minula o něco pohoršil a má 27 %.

Zajímavé je také to, že souhrnný podíl starších generací tohoto systému, především tedy verzí 2.x, klesá relativně pomalu. Nejspíš za to mohou levné telefony, které se stále často prodávají s verzí 2.3 Gingerbread.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 5. 2013 22:01

  R

  Mně to tak zajímavé nepříjde.
  Lidi prostě kdysi nakoupili ten Samsung galaxy mini a nemohou povýšit na Android řady 4, protože to 1) technicky nejde a i kdyby šlo, tak 2) by to operátoři (u kterých lidé ten telefon s výhodnější cenou koupili) nedojednali se Samsungem.
  A protože lidi nejsou zas tak bohatí jak si ty velké společnosti, kterých není málo a chrlí ty své modely skoro co čtvrtrok myslí, tak se prostě ta verze 2.xx stále ve statistikách drží. Toť dle mého názoru celý "problém".
  Poznámka autora: (Samsung Galaxy mini byl příklad, podobných zařízení od velkých společností bude více, problém, ale budou mít podobný ne-li stejný. Nejde aktualizovat na vyšší řadu androidu, protože to prostě technicky není možné.)

Byl pro vás článek přínosný?