Hlavní navigace

Jelly Bean už je na čtvrtině zařízení s Androidem

Sdílet

Roman Bořánek 3. 5. 2013

Google zase po měsíci aktualizoval statistiky týkající se rozšíření jednotlivých verzí Androidu. Nejzajímavější je na nich zřejmě to, že Jelly Bean už je zastoupen 28 %, nejnovější verze 4.2 však stále roste stále pomalu a má jen něco přes 2 %. Android 4.0 Ice Cream Sandwich si od minula o něco pohoršil a má 27 %.

Zajímavé je také to, že souhrnný podíl starších generací tohoto systému, především tedy verzí 2.x, klesá relativně pomalu. Nejspíš za to mohou levné telefony, které se stále často prodávají s verzí 2.3 Gingerbread.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 5. 2013 22:01

  R

  Mně to tak zajímavé nepříjde.
  Lidi prostě kdysi nakoupili ten Samsung galaxy mini a nemohou povýšit na Android řady 4, protože to 1) technicky nejde a i kdyby šlo, tak 2) by to operátoři (u kterých lidé ten telefon s výhodnější cenou koupili) nedojednali se Samsungem.
  A protože lidi nejsou zas tak bohatí jak si ty velké společnosti, kterých není málo a chrlí ty své modely skoro co čtvrtrok myslí, tak se prostě ta verze 2.xx stále ve statistikách drží. Toť dle mého názoru celý "problém".
  Poznámka autora: (Samsung Galaxy mini byl příklad, podobných zařízení od velkých společností bude více, problém, ale budou mít podobný ne-li stejný. Nejde aktualizovat na vyšší řadu androidu, protože to prostě technicky není možné.)