Hlavní navigace

Již tento víkend začíná konference IETF 93

15. 7. 2015

Sdílet

Již tuto neděli započne v pražském Hiltonu mezinárodní summit odborné internetové komunity sdružené pod hlavičkou IETF (Internet Engineering Task Force) – IETF 93. Akce se uskuteční po čtyřech letech a bude trvat až do pátku 24. 7. 2015. Hostitelem pražského setkání je sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a americká technologická společnost Brocade.

IETF představuje jeden z hlavních pilířů současného Internetu – poskytuje platformu pro dobrovolnou spolupráci expertů na společné tvorbě pravidel a specifikací nutných k udržení rozvoje a stability globální počítačové sítě.

Pro českou odbornou veřejnost je to vítaná příležitost nahlédnout do kuchyně této významné standardizační organizace. Konferenční poplatek sice není zrovna lidový, je to ale cena za neomezenou a bezplatnou dostupnost všech výsledků IETF. A třeba pro studenty se nabízí velmi výrazná sleva. V úterý 21. července se navíc uskuteční Guest Day, tzn. že bude zcela bez poplatku, stačí se jen registrovat. Tak neváhejte a přijďte se podívat!

O organizaci IETF vyšel na root.cz článek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.