Hlavní navigace

Jižní Korea je stále v zajetí Internet Exploreru

6. 11. 2013

Sdílet

O tom, že proprietární technologie dokáží naprosto zablokovat technický vývoj, se už mnoho let přesvědčují v Jižní Korei. Už v roce 2007 (před šesti lety!) jsme o korejském problému přinesli dva články:

V zemi s nejvyšší průměrnou rychlostí připojení k internetu byste mohli očekávat také velmi rychlý nástup moderních technologií třeba v prohlížečích. Bohužel v Korei tomu tak není a celá země je dlouhodobě zaseknutá v zajetí Internet Exploreru.

Problém je tu stále stejný: proprietární šifrovací algoritmus, který se používá k internetetovým platbám, ke svému provozu vyžaduje ActiveX. Drtivá většina uživatelů tak musí stále používat kombinaci MS Windows a IE. Pokud se pokusíte použít jiný prohlížeč, vyskočí na vás hláška: Nákupy mohou být prováděny pouze v Internet Exploreru.

Zákon, který toto konkrétní šifrování vyžaduje, byl přitom přijat už před 14 lety a od té doby se podmínky v software i na internetu velmi výrazně změnily. Zastánci řešení z roku 1999 tvrdí, že uživatelé jsou díky němu v bezpečí. Odpůrci naopak říkají, že toto bezpečí je iluzí, protože monokultura s jednou verzí jednoho software a uživateli zvyklými klikat u ActiveX prvků automaticky na „Ano“ je velkým lákadlem pro internetové útočníky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.