Hlavní navigace

Jižní Korea odpojuje po půlnoci dětské hráče on-line her

23. 11. 2011

Sdílet

Ve snaze zmírnit závislost dětí na hraní počítačových her přijala Jižní Korea nový zákon přezdívaný „shutdown law“. Kvůli němu jsou hráči mladší 16 let po půlnoci odpojeni od všech herních webů. Tento zásah vyvolal velkou debatu zejména mezi hráči on-line her. „Můžete o někom říci, že je alkoholik, protože vypije více než tři lahve alkoholu denně. Nemůžete ho ale označit za alkoholika jen proto, že pije po půlnoci. Stejně je to s počítačovými hrami,“ říká právník Lee Byung-chan, který založil petici proti zmíněnému zákonu.

Jako většina podobných zákonů, ani tento nemůže být dostatečně důsledný. Zákaz se netýká hraní na mobilních zařízeních ani na sociálních sítích.

Jižní Korea je jednou z nejbohatších zemí světa, kde je hraní počítačových her velmi rozšířenou kratochvílí. S tím však přicházejí také různé nepříjemné důsledky jako například závislost, kterou podle výzkumů trpí až 8 % populace mezi 9 a 39 lety. Nejvíce jsou ohroženy děti mezi 9 a 12 lety, u kterých se příznaky objevují ve 14 % případů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.