Hlavní navigace

Jonathan Carter je novým vedoucím projektu Debian

19. 4. 2020

Sdílet

Debian logo Autor: Debian

Debian zveřejnil výsledky voleb nového vedoucího projektu, kterým se stal Jonathan Carter. Funkční období mu začne 21. dubna 2020 a skončí 20. dubna 2021. Hlasovat mohlo celkem 1011 vývojářů projektu, voleb se zúčastnilo 339 z nich. Při hlasování se v Debianu tradičně užívá Condorcetova metoda, při které hlasující seřadí kandidáty podle vlastních preferencí.

Jonathan Carter žije v jihoafrickém Kapském Městě a je mu 38 let. V rámci projektu Debian se věnuje desktopovým balíčkům. Jako vedoucí projektu chce, aby Debian pokračoval v prosazování kvalitního svobodného software, vytvářel technicky dokonalou distribuci a vytvářel co nejméně překážek pro nové přispěvatele. Chce, aby se posilovala stabilita uvnitř vývojářské komunity, čímž vznikne prostředí pro růst nových myšlenek.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 4. 2020 8:48

  Miroslav Šilhavý

  chce, aby Debian pokračoval v prosazování kvalitního svobodného software, vytvářel technicky dokonalou distribuci a vytvářel co nejméně překážek pro nové přispěvatele. Chce, aby se posilovala stabilita uvnitř vývojářské komunity, čímž vznikne prostředí pro růst nových myšlenek.

  Tak tomu se říká VIZE.
  Doufejme, že v praxi nějaký názor mít bude a postoje zaujme.

 • 20. 4. 2020 23:26

  klokan

  Taky si říkám, s takovým programem by mohl kandidovat na prezidenta ČR.

Byl pro vás článek přínosný?