Hlavní navigace

Jsou chybějící ovladače jediným problémem Linuxu?

5. 5. 2010

Sdílet

Guillermo Garron na svém blogu napsal poměrně pěkný článek o cílech, které musí každý operační systém naplnit, aby se stal populárním. Jeho seznam obsahuje uživatelskou přívětivost, jednoduchá instalace, stabilita, zabezpečení a podpora hardware.

Co se týče uživatelské přívětivosti, tak podle jeho názoru je na tom Linux i Windows podobně, jednoduchá instalace je u některých distribucí na dobré úrovni, ve stabilitě a zabezpečení Linux jasně vede, ale v podpoře hardware je problém.

Na poli základních zařízení, tak tam je dokonce Linux napřed, protože po instalaci je vše rovnou plně funkční a není potřeba dalších zásahů (po instalaci Windows je třeba instalovat ovladače od výrobce). Ale v oblasti tiskáren, web kamer nebo mobilních telefonů, tak zde čeká uživatele delší čas čtením článků a příspěvků jednotlivých fór, aby vše fungovalo alespoň částečně.

Závěrem uznává, že až bude plná podpora hardware v Linuxu, tak jeho popularita bude strmě stoupat. A co si o tom myslíte vy? Je toto jediný problém bránící masovému rozšíření Linuxu?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?