Hlavní navigace

Kampaň Turris Mox skončila, vybralo se přes 7 900 000 Kč

1. 6. 2018

Sdílet

Turris Mox

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, dnes v 9 hodin ukončilo kampaň pro projekt modulárního routeru Turris Mox, ve které se podařilo získat více než 7 900 000 Kč (361 000 USD).

Tento výsledek řadí bezpečný open source router mezi nejúspěšnější české projekty na všech crowdfundingových serverech. Nadále bude možné Turris Mox předobjednat v InDemand režimu, za ceny přibližně o 15 procent vyšší. Na projekt Turris Mox přispěli fanoušci z přibližně 40 zemí z celého světa, přičemž nezanedbatelné podpory se bezpečnému open-source routeru dostalo také od firemních zákazníků.

Velice nás těší, že se Turris Mox setkal s pozitivním ohlasem u fanoušků i firemních zákazníků. Jedná se skutečně unikátní koncept, který dává uživateli možnost sestavit zařízení přesně odpovídající jeho požadavkům. To ocení nejen nadšenci do síťových technologií, ale také společnosti, které hledají vhodný hardware pro své vlastní projekty, říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.