Hlavní navigace

Kancelář pro Android od Googlu podporuje soubory MS Office

3. 7. 2014

Sdílet

Historie kancelářského balíku od Googlu je poměrně pestrá, nejdříve to byly Google Docs, potom přišel Google s integrovaným úložištěm a Docs přejmenoval na Drive. V květnu byly kancelářské funkce vyčleněny z Google Drive pro Android a tvoří tak nově samostatné aplikace. Google mezitím ještě koupil Quickoffice a později jej na Google Play uvolnil zcela zdarma.

Na konferenci Google I/O 2014 byla představena podpora editace (respektive import a export) dokumentů vytvořených v MS Office. Aktualizace s možností upravovat dokumenty z microsoftího balíku přímo na zařízeních s Android OS se již šíří prostřednictvím Google Play.

Všechny funkce z Quickoffice jsou tak již integrovány v dedikovaných aplikacích a Quickoffice pozbývá smyslu, proto bude jeho distribuce ukončena. Stávající zákazníci budou moci aplikaci dále využívat, jen nezískají žádné další nové funkce.

(Zdroj: androidcentral.com)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 7. 2014 15:51

  x14

  A mají ještě smysl programy jako OfficeSuite 7 Pro, SmartOffice, KingsoftOffice... ? Já mám koupeno skoro vše, vlastně jen pro případ, že bych náhodou potřeboval přečíst nějaký dokument a kompatibilita by nezafungovala (je jasné, že 100 % neexistuje). Máte s tím někdo větší zkušenosti?

 • 4. 7. 2014 6:23

  JohnBlbec

  ...a ani jedna z aplikaci dokumenty (cca 40mb) ci tabulky (cca 70mb) nejde presunout na sd. jde vubec nejaka apliakce od google na sd presunout? :-(

 • 4. 7. 2014 10:52

  x14

  Titanium Backup Pro to s rootem zvládá. Je velké mínus, že to nejde samo, zvlášť u takto kravských programů.