Hlavní navigace

Kapesní robotická tiskárna jezdí po papíru

14. 4. 2014

Sdílet

Na Kickstarteru se objevil další zajímavý projekt, který už stihl zaujmout veřejnost. Jedná se o kapesní inkoustovou tiskárnu s váhou 300 gramů a hranami o délce přibližně deseti centimetrů. Zatímco v běžné kanceláři se papír pohybuje v tiskárně, v případě tohoto zařízení se tiskárna pohybuje po papíru. Prohlédnout si to můžete v následující fotogalerii.

Tiskárna je připojitelná přes Bluetooth a vydrží tisknout asi hodinu při rychlosti mírně vyšší než jedna stránka za minutu. Pro nás je příjemné, že se počítá s multiplatformním přístupem, takže tisknout bude možné z Windows, Linuxu i OS X a z mobilních zařízení s Androidem i iOS. Vývojáři potřebují pro spuštění výroby získat 400 000 dolarů, přičemž částka je prakticky vybraná a ještě bude možné přispívat 25 dnů. Pokud přispějete, tiskárna bude vaše za cenu okolo 200 dolarů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2014 12:04

  Jarda_P

  Zatímco v běžné kanceláři se papír pohybuje v tiskárně, v případě tohoto zařízení se tiskárna pohybuje po papíru.

  Obavam se, ze kdyz toto zarizeni pouziji v klasicke kancelari, bude se toto zarizeni i nadale pohybovat po papire a ne papir v zarizeni. Otazka je jiz jen jak definovat klasickou kancelar. Kancelare, ktere vlastnim pohybem kompenzuji pohyb zarizeni tak, ze zustava stacionarni v prostoru ve vztahu k povrchu zeme, jsou specialnim pripadem. BTW, pokud by ta kancelar cetla BT komunikaci mezi zarizenim a pocitacem, mohla by pohyby predvidat a tim by se snizila spotreba energie z akumulatoru a doba tisku by se prodlouzila. S problemy s morskou nemoci by pak mohl pomoci Kinedril.

 • 14. 4. 2014 15:33

  Přezdívka: (neregistrovaný)

  to vis, ispirace redaktoru novinkami.cz se nezapre, ostatne ator nikdy nepatril k nejbystrejsim

 • 15. 4. 2014 9:03

  Ano (neregistrovaný)

  Kravina na entou, zase se nekdo nudil, kapesni tiskarny.....neznam cloveka co by je nosil v kapse u saka ale ta mala tiskarna o sirce A4 se bezne da najit v kufricich pravniku, politiku, manageru. Tohle bude nepresne jako krava kdyz nekdo kolem zadupe, pruvan co pohne s papirem, zas linuxovej hippie vynalezce vynalezl (ne)uzitecnou blbinu.

 • 15. 4. 2014 11:16

  Karel (neregistrovaný)

  Podobné tiskárny se vyrábí a není to neužitečná blbina. Umí to tisknout i na takové věci jako je karton - prostě to jede po povrchu, nemusíte nic natlačit do podavače. Navíc to nemá omezený formát - potiskne i plochu v rozměrech metr na metr. To už se do podavače dává hodně blbě.

  Akorát mě zarazila cena. Jsem zvyklý u tohohle vídat cenovky v řádu tisíců USD. Navíc tam není nikde náznak majáku a to jsme u vaší připomínky, že někdo zadupe a tiskárna se ztratí. Ano, bez majáku se zratí. Zatím všechny co jsem viděl na živo měly nějaký maják, díky kterému věděly, kde jsou a jak jsou natočené.

  V každém případě to ale jako náhrada klasických tiskáren na kancelářský papír asi neuspěje. Tam skutečně jsou lepší alternativy. Ale pro potisk "pizza boxů" to funguje výborně.

 • 17. 4. 2014 10:04

  dakra (neregistrovaný)

  Čím se to má krmit? Jak to bude dostupné?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.