Hlavní navigace

Kaspersky poskytne zdrojové kódy k nezávislé analýze, spouští nový globální program

24. 10. 2017

Sdílet

„Nemáme co skrývat“ je hlavním sdělením Eugena Kasperského. Jeho firma Kaspersky Lab nyní spouští tzv. Global Transparency Initiative, aby vyvrátila veškerá nařčení z toho, že její software „šmíruje“ uživatele, či dokonce špehuje americké počítače pro ruskou vládu.^

Kaspersky tak bude nově s komunitou a držiteli akcií sdílet více informací, což umožní další ověřování důvěryhodnosti jeho produktů, interních firemních procesů i obchodních operací či dalších mechanismů. Součástí je i nabídka zdrojových kódů pro nezávislé analýzy třetích stran, a to včetně softwarových aktualizací a pravidel pro detekci hrozeb.

Vyjádřeno bodově tak Kaspersky Lab počínaje prvním čtvrtletím roku 2018 iniciuje nezávislé kontroly firemních zdrojových kódů. Dále nezávislé posouzení firemních postupů ve vývoji softwaru a jeho životního cyklu atd, Budou vyvinuty další způsoby kontroly nad tím, jak společnost nakládá s daty, a to ve spolupráci s nezávislými partnery.

Dále budou zformována tři nezávislá Transparentní centra na planetě (v roce 2018 první z nich), která se ve spojení se zákazníky a důvěryhodnými partnery zaměří na bezpečnostní problémy a poskytnou přístup k nezávislým kontrolám kódu, aktualizací a pravidel v produktech Kaspersky. Centra budou postupně otevřena v Asii, Evropě a USA, a to do roku 2020.

A konečně se také ještě v tomto roce zvětší program pro odměny za nalezené chyby, a to až do výše odměny 100 tisíc dolarů za nejzávažnější chyby reportované skrze firemní program Coordinated Vulnerability Disclosure a následně ověřené nezávislým bezpečnostními výzkumníky.

Takto bude vypadat počáteční fáze globálního programu. Pro vzdálenější budoucnost chce Kaspersky s komunitou vymyslet další cesty. Návrhy na další zlepšení, stejně jako požadavky třetích stran jsou vítány na adrese transparency@kaspersky.com.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.