Hlavní navigace

Kauza Mironet nekončí, firma stále může získat odškodnění

31. 3. 2017

Sdílet

Zřejmě největší česká IT kauza kolem společnosti Mironet ještě nekončí. Společnost uspěla s odvoláním a soudce zrušil předchozí verdikt, podle kterého už případ měl být promlčen a firma se nemůže domáhat odškodnění. Mironet se totiž o odškodné začal soudit až v roce 2011, tedy jedenáct let po oné události. Spor tedy může pokračovat a firma od státu požaduje odškodné ve výši 626 miliónů korun.

Připomeňme, že v roce 2000 v obchodu Mironet proběhla velká razie, která vycházela z trestního oznámení společnosti Microsoft, podle níž měl Mironet prodávat nelegální software. Firmě byla zabavena velká část majetku a její provoz byl paralyzován, do značné míry až do roku 2003, kdy soud majitele v plném rozsahu osvobodil.

Přestože Mironet stále patří mezi významné internetové obchody s počítačovou technikou, na přelomu tisíciletí zažíval obrovský růst a byl jedničkou na trhu. Během nucené pauzy však Mironet předehnala Alza.cz, kterou už později nebylo možné překonat. Právě vzhledem k těmto okolnostem Mironet požaduje relativně vysoké odškodné.

(Zdroj: Česká televize)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.