Hlavní navigace

Každý měsíc je ukradeno 77 000 účtů na službě Steam

14. 12. 2015

Sdílet

Společnost Valve potvrdila, že má vážný problém s krádežemi účtů ve službě Steam. Snaží se proto přijmout nová opatření, která by měla podobným problémům zabránit nebo je alespoň omezit. Otázkou je, jestli se vůbec něco takového může podařit.

Každý měsíc se někdo zmocní asi 77 000 účtů, píše Valve ve zprávě vysvětlující současné bezpečnostní problémy. Uživatelé mohou být vybráni zcela náhodně v rámci nějaké větší skupiny nebo naprosto cíleně. Útočníci mohou trpělivě čekat celé měsíce a snažit se během toho získat přístup. Je to předem prohraná bitva – snažíme se chránit vaše účty proti někomu, kdo se živí jejich kradením.

Útočníci pak využívají Steam Trading community, kde si mohou uživatelé vyměňovat virtuální předměty z jednotlivých her. Napadený účet je tak velmi rychle vydrancován. Valve chce problém řešit zavedením dvoufaktorové autentizace, kdy by bylo nutné k přihlášení použít ještě mobilní telefon. Nechce ale použít standardní variantu (kterou používá například Google Authenticator), ale chce vytvořit vlastní řešení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.