Hlavní navigace

KDE dostává obecnou podporu HEIF / HEIC

3. 3. 2021

Sdílet

KDE Plasma 5.21 Autor: KDE

Dle mého soudu nejzajímavější novinkou v projektu KDE posledních dní je podpora formátu HEIC / kontejneru HEIF v KDE Frameworks 5.80. Když se podíváte na GitHub Daniela Novomeského, najdete tam i pluginy pro HEIC / HEIF / AVIF jak pro Qt, tak pro GIMP, takže velký dík i za uživatele GIMPu.

Dále do KDE míří vylepšení správce úloh nebo třeba také možnost nastavit globální téma, barevné téma, kurzorové či wallpaper z příkazové řádky pomocí nového nástroje  plasma-apply-colorscheme.

Projekt v dohledné době přinese i řadu oprav. Například Spectacle zase umí nastavit kompresi na 100%, KWin už nebude padat při copy&paste z Xwaylandu do Waylandu, Plasma nebude padat při zavření appletu hlasitosti, applet pro uzamčení/odhlášení lze opět nastavit tak, aby nezobrazoval možnost vypnutí počítače. Ikony v systémové oblasti na velmi velmi tenkých panelech už nebudou lehce rozmazané. Dolphin nyní rychleji načítá náhledy, součástí je i NeoChat 1.1 s hromadou vlastních novinek a zlepšila se io podpora Flatpaků. A spousta dalších věcí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.