Hlavní navigace

KDE Neon nasazuje Snap

30. 8. 2017

Sdílet

Distribuce KDE Neon se rozhodla přejít na balicí technologii Snap. Připomeňme, že KDE Neon je desktopová distribuce založená na prostředí KDE Plasma a dneska hraje roli de-facto oficiálního KDE desktopu . KDE Neon je původně je odvozený od Ubuntu, ačkoli na rozdíl od projektů jako např. Xubuntu apod. není oficiálně variantou Ubuntu a nesleduje ubuntí vývojové cykly.

Nasazení Snapu v KDE Neon je dobrá zpráva, protože řadu zajímavých aplikací od projektu KDE tak bude možné okamžitě a velmi snadno instalovat v posvěceným vydání a používat je na jakékoli distribuci, která podporuje Snap (včetně všech odrůd Ubuntu, ale i Archu, Fedory atd.). Ostatně první vlaštovky jsou tu: webový prohlížeč Falkon (dříve QupZilla) už je ve Snap Storu (zatím v Edge) a podpůrný runtime balík kde-frameworks-5 je ve stabilním kanálu.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2017 10:30

  MichalB

  Moc zkušeností se SNAPem nemám, ale co jsem zatím zkoušel instalovat nějaké aplikace v Kubuntu, tak jsem se setkal s tím, že třeba aplikace napsané v QT měly svůj defaultní vzhled a nezapadaly tedy do tématu prostředí - docela by mě tedy zajímali, jestli to v Neonu budou mít vyřešeno, respektive jestli to lze vůbec vyřešit. Pokud ne, tak to není zrovna ideální způsob distribuce aplikací.

 • 30. 8. 2017 16:38

  Standa (neregistrovaný)

  Když Snap nebude fungovat, zkuste AppImage.
  Když AppImage nebude fungovat, zkuste Flatpak.
  Když Flatpak nebude fungovat, zkuste Snap.

  Pokud smyčka nemá řešení, bye bye desktop linux.

 • 31. 8. 2017 4:01

  klokan

  Spíš když Snap nebude fungovat, opravte Snap. Když Appimage nebude fungovat, opravte Appimage, atd.

  Podle této logiky by v první polovině devadesátých let byli řekli když Slackware nebude fungovat, zkuste Red Hat a když Red Hat nebude fungovat, bye bye svobodný software.