Hlavní navigace

KDE Plasma 5.18 dostane (nejen) odpovídání na zprávy přímo z oznamovacích oken

28. 1. 2020

Sdílet

KDE Plasma 5.18 wallpaper Autor: Nikita Babin

Tzv inline reply či quick reply, tedy možnost odeslat odpověď přímo z okna oznamujícího příchozí zprávu (jak ji známe například z Androidu/Hangouts), jako první v rámci KDE Plasma 5.18 implementuje Telegram. Autorem vítězného wallpaperu Volna je Nikita Babin, jinak při výběru wallpaperu se nově zobrazují v okně i jména autorů.

Aplikace KDE, které nabízejí možnost používat jiné než výchozí zvolené téma desktopu, nově dostávají možnost jedním kliknutím přepnout zpět na systémový motiv. Opravena je řada chyb, včetně nekonzistentního škálování aplikací s vysokým dpi faktorem škálování. Kompletní přehled aktuálních změn v Plasmě shrnuje Nate Graham.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 1. 2020 16:44

  S.

  Jaká je, prosím, souvislost mezi autorem vítězného obrázku na pozadí pracovní plochy a programem Telegram, který nově umožní odpovídat na přijaté zprávy už v oznamovacím okně?

 • 29. 1. 2020 12:18

  S.

  Nemůžu si pomoct, ale žádnou souvislost nevidím. Ta věta je absolutně vytržená z kontextu a nemá v daném odstavci ani v celém textu co dělat.

  Ta věta se hodí maximálně k popisu obrázku, např. "Vítězný návrh výchozího pozadí v nové verzi Plasma 5.18, autor..."

  A ještě pár jízlivých: Neměla by tato diskuze spíše probíhat mezi redakcí a autorem? Nebo už root.cz redakci nemá? Už delší dobu totiž mám ten pocit...

 • 30. 1. 2020 0:07

  k3dAR

  slovo (nejen) v titulku zpravicky znamena, ze obsah zpravicky nebude jen o tom co je zmineno titulku, proto neni nic proti nicemu ze v obsahu zpravicky je informace o reply v notifikaci, viteznem wallpaperu a moznosti resetovat tema v nastaveni...

  mezi redakci a autorem by mela probihat diskuze toho co si nepochopil? ta by mela spis probihat mezi tebou a tebou ;-)