Hlavní navigace

KDM, po přechodu KDE na Wayland, pravděpodobně zmizí

18. 3. 2013

Sdílet

S blížícím se nasazením Waylandu do linuxových distribucí se řeší různé problémy u aplikací i desktopových prostředí. Jeden z problémů prostředí KDE, jaký login screen bude KDE na Waylandu používat, popsal Aaron Seigo na svém blogu. V současné době má KDE tři možnosti a to KDM, LightDM a SDDM.

KDM už je staré a prý neexistuje žádný vývojář, který by se v jeho kódu pořádně vyznal. S největší pravděpodobností se tak k Waylandu nedostane. LightDM je výtvor Canonicalu a protože ten vyvíjí vlastní displej server Mir, není jisté, jak se postaví k Waylandu. Navíc musí všichni, kdo chtějí do LightDM přispět, podepsat Canonical CLA, což někteří vývojáři nejsou ochotni akceptovat. Poslední možností je tři měsíce starý projekt SDDM, který se zatím funkcemi nemůže druhým dvěma možnostem rovnat, ale za to je velmi malý, otevřený a jeho kód je čistý.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.