Hlavní navigace

Kdo podporuje WebM?

7. 6. 2010

Sdílet

Formát, který aspiruje na post nejpoužívanějšího formát pro webové video WebM se pomalu tlačí do nejrůznějších programů a s trochou štěstí je jen otázkou času, kdy vyřeší spory jestli je lepší H.264 nebo OGG Theora a kompletně na webu společně s HTML 5 videotagem nahradí flashové přehrávače. Kdo ale WebM nyní podporuje?

Podpora v prohlížečích ale ještě není zrovna ideální. Zatím ji najdeme ve vývojovém Chromiu, testovacím Firefoxu, ffmpegu a přehrávači Moovida. Oficiálně bude WebM ve Firefoxu pravděpodobně až se stabilní čtyř­kovou verzí. Velkým překvapením ffmpeg není, ten podporuje kdeco, ale Moovida byla jedna z prvních aplikací třetí strany (rozuměj ne od Googlu), která WebM podporovala. Ze služeb na webu zatím do WebM převádí videa YouTube, kde si také můžete HTML5 videotag a WebM zkusit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.