Hlavní navigace

KERNUN CSIRT sdílí databázi kybernetických hrozeb v ČR

1. 3. 2022

Sdílet

Policie hacker Autor: Depositphotos

Bezpečnostní tým KERNUN CSIRT nabízí sdílení databáze kybernetických hrozeb, které jsou právě teď v českém internetu aktivní. Válečný konflikt na Ukrajině přináší rapidní nárůst a zvýšení počtu kybernetických útoků v celé Evropě. V bezpečnostním týmu KERNUN CSIRT se zabývají sledováním a analýzou bezpečnostních hrozeb se zaměřením na prostředí českého internetu. Výsledkem vývoje je Databáze aktivních hrozeb, která obsahuje informace o aktuálně nebezpečných útočnících, kteří se právě teď v českém internetu pohybují.

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu firma eviduje nárůst počtu aktivních hrozeb v řádu minimálně několika desítek procent. To jednoznačně potvrzuje, že kybernetická válka už probíhá a rozhodně se neomezuje pouze na ukrajinské sítě. Aktuální počet aktivních hrozeb i vývoj za posledních 48 hodin můžete sledovat v databázi na webu.

Ve spolupráci s mezinárodními bezpečnostními týmy se firma rozhodla zúčastnit aktivního odporu proti ruskému agresorovi a sdílet databázi se všemi CSIRT týmy spřátelených zemí. Stejně tak chce Databázi aktivních hrozeb poskytnout po dobu trvání válečného konfliktu zdarma všem českým výrobcům bezpečnostních řešení, kteří o ni budou mít zájem.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.