Hlavní navigace

Kim Dotcom: Mega nedůvěřujte. Už s ním nemám nic společného

31. 7. 2015

Sdílet

Kim Dotcom po uzavření úložiště Megaupload spustil Mega, vylepšeného a poněkud odlišně koncipovaného nástupce. Postupně se však z firmy stahoval a dnes už s ní nemá společného vůbec nic, jak sdělil v on-line rozhovoru na Slashdotu. Co víc, sám už úložišti nevěří a radí, abychom byli obezřetní při jeho používání. Dotcom navíc slíbil, že následující týden zveřejní další informace a doporučení.

Co se stalo? Společnost byla obětí nepřátelského převzetí čínským investorem, který je doma hledaný kvůli podvodu. Použil řadu prostředníků pro získání více a více akcií. Nedávno však jeho akcie byly zabaveny novozélandskou vládou, píše Dotcom a dodává, že jeho akcie uložené ve svěřeneckém fondu pro jeho děti potkal stejný osud.

Dotcom se ale nevzdává a o třetice všeho dobrého to zkusí ještě jednou:Moje konkurenční doložka vyprší na konci roku a poté Mega vytvořím konkurenta, který bude kompletně open-source a neziskový, podobně jako třeba Wikipedie. Chci každému zpřístupnit bezplatné, neomezené a šifrované úložiště, které bude financováno dary komunity. 

(Zdroj: The Next Web)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?