Hlavní navigace

.klatz - chytré hodinky a handset

Sdílet

Michal Strnad 16. 10. 2014

Na trhu se již objevila spousta chytrých hodinek, které umožňují volání. Pokud je však použijete, můžete vypadat trochu zvláštně (mluvit do hodinek připomíná scénu z Jamese Bonda) a hlavně výdrž na baterii u těchto zařízení není moc dobrá. Tyto neduhy se snaží napravit projekt .klatz.

Volání v případě .klatz může probíhat jako u ostatních chytrých hodinek nebo tak, že hodinky rozpojíte a použijete je jako sluchátko. Leč to někomu může přijít jako zbytečnost, když může rovnou vytáhnout mobil z kapsy, ale pravděpodobně se najdou uživatelé, kterým to bude vyhovovat.

Mezi další výhody by měl patřit jednodušší displej, složený z 384 LED diod schopný zobrazovat jednoduché symboly a nápisy, a hlavně velká kapacita baterie, která je 600mAh, by hodinky udržet v provozu až 10 dnů.

V předprodeji je možné jeden náramek pořídit za 99 dolarů (2 400 Kč s DPH). Běžná cena by pak měla být stále ještě přijatelných 139 dolarů (3 000 Kč s DPH). Pokud se v kampani Indiegogo vybere dostatečná suma, bude distribuce zahájena na jaře 2015.

(Zdroj: Engadget)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.