Hlavní navigace

.klatz - chytré hodinky a handset

16. 10. 2014

Sdílet

Na trhu se již objevila spousta chytrých hodinek, které umožňují volání. Pokud je však použijete, můžete vypadat trochu zvláštně (mluvit do hodinek připomíná scénu z Jamese Bonda) a hlavně výdrž na baterii u těchto zařízení není moc dobrá. Tyto neduhy se snaží napravit projekt .klatz.

Volání v případě .klatz může probíhat jako u ostatních chytrých hodinek nebo tak, že hodinky rozpojíte a použijete je jako sluchátko. Leč to někomu může přijít jako zbytečnost, když může rovnou vytáhnout mobil z kapsy, ale pravděpodobně se najdou uživatelé, kterým to bude vyhovovat.

Mezi další výhody by měl patřit jednodušší displej, složený z 384 LED diod schopný zobrazovat jednoduché symboly a nápisy, a hlavně velká kapacita baterie, která je 600mAh, by hodinky udržet v provozu až 10 dnů.

V předprodeji je možné jeden náramek pořídit za 99 dolarů (2 400 Kč s DPH). Běžná cena by pak měla být stále ještě přijatelných 139 dolarů (3 000 Kč s DPH). Pokud se v kampani Indiegogo vybere dostatečná suma, bude distribuce zahájena na jaře 2015.

(Zdroj: Engadget)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.