Hlavní navigace

Klávesnice pro Android se trumfují novými funkcemi

8. 11. 2013

Sdílet

V posledních dnech dostala významnou aktualizaci hned trojice virtuálních klávesnic pro operační systém Android. Výchozí Klávesnice Google (Google Play) dospěla do verze 2.0, která vylepšuje psaní tažením – mezi jednotlivými slovy už nemusíte dělat pauzu (není třeba zvedat prst z displeje). Na Androidu 4.4 KitKat klávesnice rovněž přidává hromadu smajlíků, Google jím říká „emodži“. Nová verze bude postupně doručována uživatelům s Androidem 4.0 a vyšším.

Další populární klávesnice SwiftKey (Google Play) zase ve verzi 4.3 uživatelům umožní přizpůsobit velikost a polohu klávesnice, tudíž už nemusí mít oddělené verze pro smartphony a tablety. Klávesnici lze i rozdělit na dvě poloviny, což se hodí hlavě při psaní na tabletu dvěma prsty. SwiftKey je momentálně v 50% slevě.

Jako třetího do party tu máme Swype (Google Play) s verzí 1.6. Ta přidává podporu psaní ve dvou jazycích zároveň (lze také nastavit jeden pro „ťukání“ a jiný pro diktování). Podobně jako u SwiftKey přibyly možnosti přizpůsobení rozhraní a podstatného vylepšení se dočkaly funkce pro hendikepované uživatele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?