Hlavní navigace

Knihy Google Play startují v Česku i s Adobe DRM

18. 7. 2013

Sdílet

Do České republiky přichází služba Knihy Google Play. Českým knižním nakladatelstvím nabízí nové příležitosti, díky kterým mohou prodávat své elektronické tituly a zviditelnit tak knihy prostřednictvím dalšího uživatelského kanálu. Uživatelům zase přináší nové možnosti, jak získat miliony knižních titulů včetně novinek a bestsellerů v různých jazycích, píše se v oficiálním oznámení.

Obchod Google Play se v České republice těší velké oblibě, proto jsme moc rádi, že českým uživatelům můžeme nabídnout první rozšíření dostupného obsahu formou Knih Google Play. Majitelé chytrých telefonů, tabletů, čteček, ale i počítačů získávají přístup k milionům knih z celého světa, říká Michal Zachar, marketingový manažer Googlu, a dodává: Stejně tak se těšíme na spolupráci s českými nakladatelstvími, pro které je služba zajímavým distribučním kanálem, díky kterému budeme našim uživatelům moci nabídnout širokou paletu knih v češtině.

Služba bude dostupná jako webová verze play.google.com/store/books nebo jako aplikace pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android v online obchodě Google Play a pro iOS zařízení v App Store. Pro čtení knih mohou uživatelé využívat i další vybrané čtečky. Knihy jsou po stažení bohužel chráněny Adobe DRM.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.