Hlavní navigace

Kodi se učí ovládat projektory

27. 6. 2018

Sdílet

Projektor

Petter Reinholdtsen na svém blogu píše, že před časem napsal modul pro multimediální centrum Kodi, který umožňuje ovládat projektor přes RS-232. Později zjistil, že pro jiný model vyvíjí Fredrik Eriksson podobný modul a oba pánové se rozhodli spojit síly. Výsledkem je projekt kodi_projcontrol, který by se měl stát univerzálním modulem umožňujícím ovládání různých značek projektorů.

Modul umožňuje automaticky zapínat projektor při zapnutí Kodi a stejně tak ho zase vypnout. Podobně je možné jej navázat na šetřič obrazovky a v případě nečinnosti umožnit automatické uspání a následné probuzení. Navenek pak modul nabízí REST API, které dovoluje další řízení – například přepínání vstupů projektoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 6. 2018 6:03

    jc (neregistrovaný)

    Projektor nemame, ale automaticke uspavani TV u soucasne 17.x je super, zvlast kdyz pouzivate TV jen jako display. Staci spravne nastaveni a po par minutach necinnosti se TV vypina sama, pripadne staci pres radio dalkac zavolat ActivateScreen­saver. Funguje to spolehlive i pro zapinani a je to pohodlnejsi nez zapinani/vypinani pres originalni infrared (nemusi se nikam mirit a neni potreba power tlacitko drzet).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.