Hlavní navigace

Kodi se učí ovládat projektory

Petr Krčmář

Petter Reinholdtsen na svém blogu píše, že před časem napsal modul pro multimediální centrum Kodi, který umožňuje ovládat projektor přes RS-232. Později zjistil, že pro jiný model vyvíjí Fredrik Eriksson podobný modul a oba pánové se rozhodli spojit síly. Výsledkem je projekt kodi_projcontrol, který by se měl stát univerzálním modulem umožňujícím ovládání různých značek projektorů.

Modul umožňuje automaticky zapínat projektor při zapnutí Kodi a stejně tak ho zase vypnout. Podobně je možné jej navázat na šetřič obrazovky a v případě nečinnosti umožnit automatické uspání a následné probuzení. Navenek pak modul nabízí REST API, které dovoluje další řízení – například přepínání vstupů projektoru.

Našli jste v článku chybu?
  • 28. 6. 2018 6:03

    jc (neregistrovaný) ---.stinadla.net

    Projektor nemame, ale automaticke uspavani TV u soucasne 17.x je super, zvlast kdyz pouzivate TV jen jako display. Staci spravne nastaveni a po par minutach necinnosti se TV vypina sama, pripadne staci pres radio dalkac zavolat ActivateScreen­saver. Funguje to spolehlive i pro zapinani a je to pohodlnejsi nez zapinani/vypinani pres originalni infrared (nemusi se nikam mirit a neni potreba power tlacitko drzet).