Hlavní navigace

Kompilace Debianu s pomocí GCC 4.1

30. 3. 2006

Sdílet

Během dvou uplynulých týdnů přeložil jeden z vývojářů Debianu celou distribuci s pomocí nového GCC 4.1. Martin Michlmayr provedl celý dlouhý proces na výkonné čtyřjádrové mašince. Cílem pokusu bylo nalezení problematických míst v samotném GCC i jednotlivých kompilovaných aplikacích.

Během kompilace 6200 balíčků bylo objeveno více než 500 nových chyb. Všechny byly poctivě reportovány a odeslány do příslušných buglistů. Martinova práce je součástí výzkumu kvality svobodného software, který běží pod University of Cambridge a je spozorován Google.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 3. 2006 20:35

  Xerces (neregistrovaný)
  jaký potenciál a chuť dělat něco skutečně dobře je skryt v lidech. Bohužel jsem nucen pracovat s komerčnímy closed source aplikacemi (Windows, HP-UX, MS Office, Sybase PDA), ale pro soukromé účely využívám výhradně Debian a mohu-li srovnat tak kvalitou a podporou jsou aplikace okolo svobodného software daleko daleko před možnostmi jakékoliv mě známé uzavřené aplikaci alespoň v tom širším měřítku. Skutečně nechápu na čem ten boom otevřeného sw ještě stojí. Kvalita, cena, podpora to všechno tu je tak. Tak kde dělají soudruzi z NDR chybu?
 • 31. 3. 2006 13:38

  Xerces (neregistrovaný)
  Hyje :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.