Hlavní navigace

Komunita vpsFree.cz nabízí pomoc při řešení problémů s IT kvůli koronaviru

16. 3. 2020

Sdílet

vpsFree.cz

Současná situace je kvůli koronaviru a vládním opatřením velmi složitá a dopadá také na informační technologie. Komunita spolku vpsFree.cz na svém blogu oznámila, že nabízí pomocnou ruku při řešení nejrůznějších problémů či poskytnutí vlastní infrastruktury. Jako komunita vpsFree.cz máme spoustu odborných znalostí, o které bychom se rádi podělili s těmi, kteří to potřebují, píše Pavel Šnajdr, předseda spolku.

Organizace nabízí hosting zdarma veřejně prospěšným projektům, které řeší jakékoliv problémy týkající se COVID-19. Pokud máte problém se servery, potřebujete na někoho přehodit monitoring nebo potřebujete záložní řešení, ozvěte se linuxákům z vpsFree.cz. Situace je složitá, ale můžeme ji zvládnout, když si budeme pomáhat.

vpsFree.cz je spolek, který byl založen za účelem hostování virtuálních serverů (VPS) pro jeho členy. Neziskový spolek vyjadřuje už svou podstatou to, že každý člen má právo podílet se na běhu spolku a ovlivňovat jeho chod. To je v kontrastu s klasickými hostingy, kde musí každý zákazník respektovat pravidla jimi stanovená, nebo odejít ke konkurenci.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 3. 2020 9:09

  Viklicka

  Jsem opravdu upřímně zvědavá na zájemce. Vážně by mě zajímalo, jak moc je dneska ještě pro lidi relevantní linuxový server. V poslední době z toho mám občas sentimentální chvilky...

  Možná někde ve firmě nedošel ajťák, tak bude potřeba, aby někdo přišel vyměnit ethernetový kabel nebo odviroval Windows, ale ty servery...

  $ host koronavirus.mzcr.cz
  koronavirus.mzcr.cz is an alias for mzcrkoranvirusweb.azureedge.net.
  mzcrkoranvirusweb.azureedge.net is an alias for mzcrkoranvirusweb.afd.azureedge.net.
  mzcrkoranvirusweb.afd.azureedge.net is an alias for afd.t-0001.t-msedge.net.
  afd.t-0001.t-msedge.net is an alias for t-0001.t-msedge.net.
  t-0001.t-msedge.net is an alias for Edge-Prod-MIA.ctrl.t-0001.t-msedge.net.
  Edge-Prod-MIA.ctrl.t-0001.t-msedge.net is an alias for standard.t-0001.t-msedge.net.
  standard.t-0001.t-msedge.net has address 13.107.246.10
  standard.t-0001.t-msedge.net has IPv6 address 2620:1ec:bdf::10

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.