Hlavní navigace

Komunitní smartphone Neo900 žije, jen se reorganizují objednávky

23. 5. 2014

Sdílet

Vyvíjený komunitní smartphone Neo900, který má být nástupcem mezi geeky oblíbené Nokie N900, i přes nepříznivé zprávy žije. Společnost Golden Delicious Computers sice začala rušit předobjednávky, jedná se však jen o organizační záležitost. GDC totiž narazila na právní nesrovnalosti, které ji ve výrobě a distribuci zařízení brání. Formálně oboje zajistí společnost Neo900 UG, která stojí také za vývojem zařízení. Zákazníci budou v blízké době informováni e-mailem, jak postupovat. Dosud nevrácené peníze za předobjednávku by mělo být možné převést na nového distributora.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 5. 2014 17:39

  Alex Peterka (neregistrovaný)

  Pro nedůvěru není důvod. Ten "problém" se zbytečně nafoukl, stačí si najít víc informací (třeba přečíst poslední "progress update" na oficiálním webu ;) (?)).

 • 23. 5. 2014 20:18

  David Heidelberger

  jestli jsem to pochopil správně, tak GDC co měla objednávky zajišťovat to pustila k vodě, takže teď se to snaží nějak převést na nového distributora... takže peníze zřejmě přijdou zpět a bude je nutné poslat znovu někomu jinému...

  zní to tragicky, ale o nic vážného fakt zřejmě nejde :)

  tragičtěji mi připadá osud komunity N900 (updaty, repozitáře, CSSU)

 • 25. 5. 2014 17:36

  Alex Peterka (neregistrovaný)

  Skutečně jde jenom o právničinu. Z threadu na talk.maemo.org a útržků konverzace na IRC, se zdá že GDC (lépe řečeno H. Nikolaus Shaller), měl nesrovnalosti s druhým členem "Neo900 teamu" Joergem Reisenweberem ohledně systému objednávek a tak se to kompletně převede na Neo900 UG.

  Peníze zpět nepřijdou, přijde email s výběrem mezi touto možností (vybrat zpět / vybrat a manuálně přesměrovat na nové místo) a volbou "nechat Neo900 UG udělat všechno za mě."

  Osud komunity N900 tragicky nevidím, ty šťastnější si koupí Neo, ostatní budou profitovat z nově vzniklého materiálu díky 100% SW kompatibilitě mezi Neo900 / N900.

  Všechno bude fajn :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.