Hlavní navigace

Konference Internet a Technologie nabídne také zajímavé workshopy

7. 5. 2013

Sdílet

Konference Internet a Technologie (13), kterou 20. a 21. května pořádá v Národní technické knihovně v Praze sdružení CZ.NIC, nabídne vedle programu v hlavním sále také čtyři zajímavé workshopy v přilehlých prostorách dejvické knihovny.

Petr Závodský, vedoucí týmu testerů CZ.NIC, začne speciálním workshopem nebo spíše soutěží, která bude spočívat v hledání vybraných zranitelností webů, a to podle pravidel OWASP Top 10 2013. Po této aktivitě, jež bude mít vyvrcholení až druhý den, se Ondřej Zajíček z Laboratoří CZ.NIC zaměří na routovacího démona BIRD. Během tohoto setkání seznámí návštěvníky mimo jiné se základy dynamického routování nebo s nasazením démona BIRD v počítačové síti. Velkou část bude přednášející věnovat routování v Internetu, tedy protokolu BGP. Účastníci workshopu by si měli přinést notebooky s nainstalovaným SSH klientem. 

Dopoledne druhého dne bude patřit DNS serveru Knot DNS. Návštěvníci se v jeho průběhu dočkají například porovnání „Knota“ se servery BIND a NSD, uvidí ukázku nastavení serveru a jeho ovládání za běhu. Chybět nebudou ani informace o transferech (AXFR, IXFR, TSIG), dynamických updatech a další zajímavosti. Vedoucí workshopu Jan Kadlec a Daniel Salzman doporučují, aby si aktivní účastníci přinesli vlastní notebook s nainstalovanou aktuální verzí Knot DNS, která je ke stažení na www.knot-dns.cz. Odpoledne potom Martin Strbačka představí OpenWRT včetně architektury této embedded distribuce a zmíní úskalí instalace na běžných SOHO routerech. Tento workshop bude rozdělen na dvě části. První bude věnována teoretickému pozadí a architektuře OpenWRT. V druhé části čeká na zájemce interaktivní přednáška s množstvím praktických ukázek.

Kompletní program konference Internet a Technologie (13) včetně přihlašovacího formuláře najdou zájemci na stránkách www.nic.cz/it13. Registrace bude uzavřena v pondělí 13. května. Mediálními partnery konference jsou také servery Root.cz a Lupa.cz.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?