Hlavní navigace

Konference Internet a Technologie představí aktuální internetová témata

15. 5. 2013

Sdílet

Už příští pondělí a úterý (20. a 21. května) se v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích uskuteční konference věnována současným internetovým tématům – Internet a Technologie (13).

Začátek prvního dne bude věnován nastupujícímu internetovému protokolu IPv6. Prezentovat na toto téma mimo jiné budou specialista na IPv6, vysokoškolsky pedagog a publicista Pavel Satrapa nebo Martin Doleček, manažer provozu Seznam.cz. Po úvodním bloku bude následovat panelová diskuse nad aktuálním stavem zavádění IPv6 v České republice, a to za účasti zástupců předních „hráčů na trhu“. Jimi jistě jsou společnost Telefonika (Jakub Votava), vydavatelství Economia (Martin Malý) a Ministrstvo průmyslu a obchodu (Jiří Řehola), čtvrtým panelistou bude známý publicista Patrick Zandl. Dále se první den představí zástupci registrátoru domén, zaměstnanci CZ.NIC a na závěr pan Josef Průša s prezentaci/workshopem o open source 3D tisku.

V úterý se potom zaměříme na historii CZ.NIC (správce národní domény v tento den oslaví 15 let od svého založení) a jeho budoucnost a dále internetovou bezpečnost. V panelové diskusi k chystanému kybernetickému zákonů vystoupí jeho autor Radomír Valica z Národního bezpečnostního úřadu, Jak Kolouch z Policejní akademie, Zbyněk Pospíchal z Dial Telecom a Martin Peterka z CSIRT.CZ, který provozuje sdružení CZ.NIC.

Po oba dva dny budou probíhat také zajímavé workshopy týkající se DNS serverů Knot DNS, routovaciho démona BIRD nebo distribuce OpenWRT. Kompletní program včetně podrobných informací jsou k dispozici na internetové adrese www.nic.cz/it13.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.