Hlavní navigace

Konference LAW FIT 2015: Konec volného internetu?

14. 4. 2015

Sdílet

Internet už dnes není zcela volný a svobodný. Neomezenou svobodu na něm i volný on-line trh stále častěji omezují jak státy, tak soukromé společnosti, v čele s poskytovateli připojení. Regulace internetu se rozmáhá jako nikdy v minulosti.

Na jedné straně se svádí bitva mezi telekomunikačními a internetovými společnostmi o takzvanou síťovou neutralitu. Vytvoří se rychlejší a pomalejší pruhy na on-line dálnici? Budou se muset weboví giganti podělit o zisky s operátory ze “starého světa”? Na straně druhé se blokování přístupu k obsahu využívá jako metoda, jak zabránit přístupu k některým webovým stránkám. Existuje tedy ještě jeden, rovný internet?

Právě tyto otázky budou diskutovány na třetím ročníku konference LAW FIT, která na Fakultě informačních technologií ČVUT spojuje otázky práva a IT.

Konference je určena pro širokou odbornou veřejnost, jak IT specialisty, právníky, praktiky, akademiky i studenty.

Vstup na konferenci je volný, ale kapacita je omezena.
Přihlásit se můžete na http://law.fit.cvut.cz/#registrace

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.